Menu

Kategorie

Rejestracja Przypomnij hasło

Koszyk jest pusty

Zapraszamy do kontaktu: +48 570 088 820 info@apelazienki.pl
Powrót

Blog

07.03.2018

Ceramika łazienkowa.

Ceramika sanitarna inaczej nazywana w branży budowlano-remontowej białym montażem to elementy wyposażenia łazienki i kuchni, tradycyjnie wykonywane z różnych rodzajów ceramiki pokrytej szkliwem, niebędące płytkami ceramicznymi. Obejmuje ono takie urządzenia jak: umywalka, zlewozmywak, miska podwieszana, miska ustępowa stojąca, kompakt WC, bidet, brodzik ceramiczny, wanna kąpielowa wykonana z ceramiki. Ceramika łazienkowa wykonana jest z mieszaniny glin i uszlachetniaczy, uformowanych, pokrytych szkliwem (najczęściej borowo-węglanowym) i utrwalonych w procesie wypalania.Nasze łazienki przechodzą prawdziwą ewolucję. Ceramika przybiera geometryczne formy a tradycyjne kompakty zamieniamy na zaawansowane technologicznie miski zawieszane, wykonywane często z nowoczesnych, wcześniej nie znanych materiałów takich jak kompozyty mineralne.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze ceramiki?

Wysokie oczekiwania klientów, duży, wręcz nieograniczony wybór produktów przyczynia się do tego że producenci nieustannie zmieniają proces produkcyjny i udoskonalają go, odpowiadają na zmieny w modzie i podejmują działania które mają na celu ulepszenie jakości, funkcjonalności tych produktów oraz ochronę środowiska.
Wybierając wyposażenie zazwyczaj kierujemy  się przede wszystkim spójnym wyglądem poszczególnych elementów tak, aby dopełniało ono zamysł aranżacyjny pomieszczenia. To rozwiązanie wygodne, praktyczne i przyjemne dla oka. Zbliżona forma, identyczny kolor i styl wyposażenia, zapewnią nam spójnie urządzoną łazienkę, ład i zamierzony klimat. Dobrze jest zdecydować się na wybór produktów z jednej serii, które zapewnią nam komplementarności oraz pełną spójność wyglądu.
Ceramika sanitarna przeszła na przestrzeni lat prawdziwą rewolucję, zarówno pod względem funkcjonalności, zastosowania, designu. zmierza w stronę coraz prostszych geometrycznie brył. Obecnie bardzo ważna jest funkcjonalność sprzętu, łatwość utrzymania go w czystości, ekologiczne rozwiązania zarówno w produkcji jak mi w trakcie użytkowania i sprzyjająca łazienkowej ergonomii. Coraz częściej rezygnujemy z kompaktów na rzecz misek zawieszanych. Większy wybór pojawia się także wśród misek o gładkiej bryle.

Toalety, bidet, pisuary – ekologia i ekonomia
Miski bezkołnierzowe to przyszłość toalety. Usunięcie wewnętrznego rantu oraz zastosowanie innowacyjnego systemu spłukiwania w miskach CleanOn zapewnia higieniczną łazienkę. Dzięki temu w misce nie ma już trudno dostępnych zakamarków, a ekonomiczne spłukiwanie pozwala na realne oszczędności. Dodatkowo możemy zapomnieć o używaniu silnych detergentów, bo do utrzymania miski w idealnej czystości wystarczy przetarcie jej miękkim materiałem.

Deski sedesowe
Wbrew pozorom także w przypadku desek toaletowych można mówić o rewolucji. Standardem są już wolno opadające deski antybakteryjne z jonami srebra, coraz częściej decydujemy się także na łatwe wypinanie. Nowością na rynku są deski wypinane tylko jednym przyciskiem. To wyjątkowe rozwiązanie pozwala na jeszcze szybsze sprzątanie. Także design desek zaczyna się zmieniać – tradycyjne kształty zostają zastąpione eleganckimi cienkimi deskami Slim.

Umywalka stanowi jeden z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki i toalety.  Powinna być starannie dobrana, ponieważ korzystamy z niej wielokrotnie każdego dnia. To obok wanny lub prysznica jeden z najważniejszych elementów wyposażenia salonów kąpielowych i toalet . Wbrew pozorom nad i przy umywalce spędzamy większość czasu. Z tego względu warto poświęcić czas na wybór takiego modelu umywalki która będzie praktyczna, funkcjonalna, która posłuży nam przez wiele lat i bez względu na wiek zachowa doskonały stan, a jednocześnie będzie pasowała do reszty aranżacji naszej łazienki czy toalety. Wybór umywalki pod względem kształtu, rozmiaru i kolorystyki jest istotny ale tak samo ważny jeśli nie najważniejszym kryterium wyboru jest materiał, z jakiego umywalka została wykonana. Obecnie na rynku mamy szeroką gamę materiałów z których wykonywane są umywalki. Producenci oferują umywalki wykonane ze szkła, kamienia, akrylu, ceramiki, kompozytów mineralnych, tworzywa sztucznego, a nawet drewna.

Bardzo bogata oferta modeli umywalek, konieczność dostosowania się do trendów w modzie aranżacji wnętrz powoduje że istnieje również konieczność zwrócenia uwagi na jeszcze jeden ich podział, klasyfikacja ze względu na sposób ich montażu. To kryterium daje nam wybór spośród  umywalek ściennych, nablatowych, podblatowych, półblatowych, wpuszczane, naszafkowych czy wolnostojących. Podział ten nie jest ostateczny i wiążacy, ponieważ wiele modeli umywalek zaprojektowanych i wykonanych zostało w taki sposób by spełniać jednocześnie funkcję np umywalki nablatowej jak i wpuszczanej, czy umywalki ścienne mogą być wykorzystane jako meblowe lub nablatowe.

Armatura łazienkowa
Odpowiednio dobrane detale dopełniają całość łazienki, tworząc w niej niepowtarzalny klimat. Takim istotnym dodatkiem zaczyna być armatura łazienkowa. Kiedyś neutralne baterie, dziś zaczynają przybierać wyrafinowane kształty i nowoczesne kolory. Wyraziste formy armatury zachwycają swoją estetyką, funkcjonalnością i trwałością. Zastosowane w bateriach dodatkowe rozwiązania, pozwalające na oszczędność wody, to już nawet nie kwestia mody, ale standard, bo wszystkim nam zależy na oszczędzaniu zasobów środowiska i mniejszych rachunkach.

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij