Menu

Kategorie

Płytki gresowe

1 2 3 4 5 Następna Ostatnia

Płytki gresowe

Gres porcelanowy, inaczej gres porcelaniko to jeden z najlepszych , najpraktyczniejszych materiiałów do wykończenie ścian i podłóg. Jest to rodzaj płytki płytki ceramicznej, do produkcji której wykorzystywana jest bardzo wysokiej jakości, drobno zmielone kamionka szlachetna, czyli m.in. kwarc, skaleń, kaolin. Uformowane płytki poddawane są prasowaniu na sucho, a następnie wypalane w temp. przekraczającej 1200°C. Gres porcelanowy jest mocno sprasowany. Dzięki temu ma bardzo małą porowatość i niską nasiąkliwość (nawet 0,05%) oraz odporność na ścieranie zbliżona do granitu. Rozwój technologi i procesów produkcyjnych daje nam obecnie wręcz nieograniczone możliwości produkcji płytek do złudzenia przypominających naturalne drewno czy kamień, a przy tym są od nich tańszy. Gres jest bardzo wytrzymały, odporny na zmiany temperatury i większość środków chemicznych.  Są to płytki mrozoodporne, możemy je wykożystać jako okładzina na tarasach, balkonach czy jako okleina elewacji.
W gresie porcelanowym nie może być zanieczyszczeń, ponieważ utrudniałyby to osiągnięcie czystego koloru (kolor płytek gresowych po wypaleniu zależy od proporcji kaolinu, kwarcu i skaleni). Ma znacznie bogatszą i czystszą kolorystykę niż gres techniczny. Płytki zdobione są różnymi masami, solami, barwnikami mineralnymi. Wśród gresów porcelanowych wyróżnia się kilka rodzajów, które różnią się sposobem formowania, zdobienia i wykończenia. W ofercie producentów znajdziemy gresy polerowane, polerowane przed wypaleniem, szkliwione, barwione w masie, z podwójnego zasypu, strukturalne, półpolerowane czy pocieniane. Płytki te również bardzo często poddawane są rektyfikacji krawędzi co pozwala uzyskać lepszy estetycznie efekt po ułożeniu tego rodzaju płytek.


Gresy mają bardzo szerokie zastosowanie, możemy je układać na ścianach, podłogach praktycznie w każdym pomieszczeniu, wewnątrz jak i na zewnątrz. Ograniczeniem jest jedynie klasa ścieralności danego produktu wyprodukowane na bazie gresowej porcelanowej.

Created by Webcat
Więcej o produktach Ape Łazienki ››

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij