Menu

Kategorie

płytki ścienne

Każdy kto wykańczał kiedykolwiek wnętrze, wie jak trudno jest dobrać właściwy rodzaj okładziny ściennej, tak żeby była praktyczna i spełniała funkcje wystroju wnętrza. W pomieszczeniach gdzie mamy stały kontakt z wodą i wilgocią niewątpliwie najlepiej sprawdzają się płytki ceramiczne. Na ściany można kłaść‚ wszystkie rodzaje płytek, zarówno typowo ścienne, jak i podłogowe, np. gresowe (maja wszechstronne zastosowanie). Jednakże nie każda płytka ścienna może być układana na ścianie zewnętrznej jako elewacja. W tym przypadku można stosować tylko płytki ścienne mrozoodporne, których nasiąkliwość wodna nie przekracza 3%. Pozostałe: płytki ścienne i podłogowe nadają się tylko do pomieszczeń, gdzie temperatura jest wyższa od 0 C;

Najpopularniejsze formaty płytek ściennych, sprawdzające się w każdej łazience, kuchni, niezależnie od wielkości, rozstawu ścian to 10x10, 10x20, 20x20, 20x40, 20x60, 30x60, 60x60, 20x120, 30x120. Płytki ścienne, szczególnie gresowe oferowane są często w wersji rektyfikowanej, gdzie krawędzie poddawane są wyrównaniu i unifikacji rozmiaru w procesie cięcia komputerowego. Dzięki zastosowaniu tego procesu możemy zastosować cienką fugę, co podnosi efekt estetyczny wykończenia wnętrza.

Nowością bardzo praktyczną i dającą duże możliwości aranżacji wnętrz są płytki wielkoformatowe typu slim o grubości 2-5 mm, o wysokiej elastyczności i rozmiarach niestandardowych 80x120 cm, 100x200 cm, 100x300 cm, 150x300 cm.

 

Created by Webcat
Więcej o produktach Ape Łazienki ››

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij