Menu

Kategorie

Rejestracja Przypomnij hasło

Koszyk jest pusty

Zapraszamy do kontaktu: +48 570 088 820 info@apelazienki.pl
Powrót

Blog

21.01.2019

Twoja łazienka - jak dobrać płytki i wyposażenie?

Aby finalnie remontu czy adaptacji pomieszczenia na łazienkę był dla nas w pełni zadowalający, spełniał nasze oczekiwania i cieszył nas przez długi czas, przed rozpoczęciem remontu łazienki powinniśmy sobie odpowiedzieć na kilka pytań. Jakie są nasze oczekiwania względem tego pomieszczenia, jaką ma ono pełnić funkcje, jakie są nasze możliwości zarówno finansowe jak i co do powierzchni łazienki, toalety czy salonu kąpielowego. Kto będzie z tego pomieszczenia korzystał. Jakie materiały chcemy wykorzystać przy remoncie łazienki? Czy maja być to klasyczne materiały, takie jak płytki ceramiczne, drewno, klasyczna ceramika łazienkowa, czy też chcemy wykorzystać nowe materiały wykonane z konglomeratów mineralnych, kompozytów mineralnych, szkła.

 Wymiar, powierzchnia łazienki, salonu kąpielowego czy toalety jaką dysponujemy to niewątpliwie jedna z najistotniejszych kwestii i forma ograniczenia z jakimi spotykamy się przy remoncie. Właściwy dobór płytek, kafli, ceramiki łazienkowej, mebli do łazienki pozwala na funkcjonalne i estetyczne wykończenie każdego pomieszczenia. Do niedawna mimo że generalnie  powierzchnia łazienek w naszych mieszkaniach była bardzo mała, jako klienci mieliśmy bardzo ograniczone możliwości estetycznego i funkcjonalnego ich zaprojektowania.  Wynikało to z ograniczonego wyboru produktów jak i stosowanych w przeszłości technologi produkcji i instalacyjnych i montażowych. Wychodząc naprzeciw naszym potrzebom producenci proponują bogatą gamę produktów w różnych wymiarach i o różnych kształtach, tak aby w jak najlepszy sposób wykorzystać powierzchnię którą mamy do zagospodarowania. Na przykład polski producent Besco proponuje bogatą gamę wanien w rozmiarach 100x70 cm, 130x85 cm,  symetrycznych 120x120, czy wolnostojących w wymiarach 140x75 cm, 142x62 cm
oraz 150x68 cm. 

Ważna kwestia to okładzina jaką wykorzystamy na ścianach i podłodze. Upada mit według którego, do małej łazienki nadają się tylko płytki w małych rozmiarach 10x20, 20x30, 20x40 a rozmiar 30x60 to już prawdziwe szaleństwo i szczyt odwagi.  Już od dłuższego czasu projektanci wprowadzają do naszych łazienek płytki w wymiarach 40x80, 60x120, 80x80, 120x120 a nawet np 100x300. Płytki w dużych formatach dzięki wyeliminowaniu fug i czystej gładkiej powierzchni optycznie powiększają przestrzeń pomieszczenia, czynią je bardziej przejrzystym i otwartym.  I zaznaczyć należy że taki efekt uzyskuje się nie tylko w przypadku położenia płytek białych czy kremowych. Wybór kafli w kolorach szarym, grafitowym, czarnym czy płytek imitujących beton, kamień w połączeniu np. ze szkłem, lustrami, czy elementami ze stali dodatkowo powiększa naszą przestrzeń.

Ważna kwestią przy projektowaniu naszej łazienki będzie odpowiedz kto będzie z niej korzystał, czy będzie to łazienka, salon kąpielowy singla,  rodziny z dziećmi czy osoby niepełnosprawnej potrzebującej łatwego dostępu do toalety, umywalki czy kabiny prysznicowej. W przypadku każdej z tych opcji będziemy w inny sposób dobierać płytki ceramiczne, ceramikę łazienkową czy sanitarną. Inny powinien być układ pomieszczenia.

 

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij